Due to recent events, you can now leave online condolences with each obituary posted on the Kutis Funeral Home website. COVID-19 Funeral Assistance – FEMA is now helping those that have lost a loved one from COVID-19. Click HERE to review the information on eligibility and requirements on the COVID-19 Funeral.

Ruzi-1-2

In Loving Memory

Ruzi, Evgjeni (nee: Agaci)

 

 Born on November 8, 1940 and departed this earthly life on Friday, December 2, 2022.  Beloved wife of Mr. Bardhyl Ruzi.  Dear mother of  Majlinda (Kristaq) Mishaxhiu, Mehmet (Zhaneta) Ruzi, Qanie (Engjell) Hafezi,  Barbara (Gezim) Mehmeti and Dhurata Ruzi.  Dear grandmother of Rea Mishaxhiu, Iva (Endrit) Sinjari, Amos Mishaxhiu, Mirta Ruzi, Cindy Ruzi, Dorela (Mevljud) Sinani, Enian Hafezi, Burt J and Ned B Mehmeti and Christian J Giovanni Xhakolli.  Dear great grandmother of Solara, Eros, Tarik, Nuri, Michael, Ayden & Addyson.  Dear sister of Myzejen Mane and the late Fecor Agaci.  

SERVICES:  Funeral from Kutis Affton Chapel 10151 Gravois Road on Saturday, December 10, 11:00 a.m.  Interment Sunset Memorial Park Cemetery.  Visitation Friday 4 – 9:00 p.m.

Condolences

18 thoughts on “Ruzi, Evgjeni (nee: Agaci)”

 1. Ngushellime familjarisht per humbjen e nenes, gjyshes, motres tuaj te dashur! Ju prehte shpirti ne paqe !
  Bashkohemi me dhimbjen tuaj te madhe.
  RIP

  Reply
 2. Ngushellime familjarisht per humbjen e nenes, gjyshes, motres tuaj te dashur! Ju prehte shpirti ne paqe !
  Bashkohemi me dhimbjen tuaj te madhe.
  RIP

  Reply
 3. Ngushellimet tona per nusen e xhaxhait tone Bardhyl Ruzit ! I shprehim ngushellimet gjithe familjareve dhe miqeve te dashur! U prehesh ne paqe e mira jone Evgjeni !

  Reply
 4. Ngushellimet tona per nusen e xhaxhait tone Bardhyl Ruzit ! I shprehim ngushellimet gjithe familjareve dhe miqeve te dashur! U prehesh ne paqe e mira jone Evgjeni !

  Reply
 5. Marrim pjese ne hidherimin tuaj.
  Ngushellime
  Familjes Ruzi
  per humbjen e
  Nenes,
  Gjyshes,
  Bashkeshortes
  se xhaxhait tone Bardhyl,
  tuaj te dashur!
  Ju prehte shpirti ne parajse!

  Familja
  Ruzi
  Berat

  Reply
 6. Marrim pjese ne hidherimin tuaj.
  Ngushellime
  Familjes Ruzi
  per humbjen e
  Nenes,
  Gjyshes,
  Bashkeshortes
  se xhaxhait tone Bardhyl,
  tuaj te dashur!
  Ju prehte shpirti ne parajse!

  Familja
  Ruzi
  Berat

  Reply
 7. Ngushellime daj Bardhylit, Bacit, Lides, Nikes, Bardhes, Ates, niper, mbesa, sterniper e stermbesa, teta Myzejenit, e gjithe te dashurve.
  Teta Evgjenija ishte nje nga njerezit me te dashur, qe na priti e percolli gjithmone buzagaz edhe ne koherat me te veshtira.
  Do te te kujtojme gjithmone ashtu te qeshur e me zerin e embel.
  U prehsh ne paqe!!

  Reply
 8. Ngushellime daj Bardhylit, Bacit, Lides, Nikes, Bardhes, Ates, niper, mbesa, sterniper e stermbesa, teta Myzejenit, e gjithe te dashurve.
  Teta Evgjenija ishte nje nga njerezit me te dashur, qe na priti e percolli gjithmone buzagaz edhe ne koherat me te veshtira.
  Do te te kujtojme gjithmone ashtu te qeshur e me zerin e embel.
  U prehsh ne paqe!!

  Reply
 9. Ngushellime familjes Ruzi per humbjen e gruas dhe nenes tuaj te dashur: Bardhylit, Lides, Nikes, Bardhes, Ates dhe Bacit, per te cilin ajo kishte shume dobesi. Evgjenia, kunata ime e dashur dhe e vecante ishte e rralle. Ajo me donte sic donte dhe Fecorin, vellane e vetem. Ngushellimet e mija edhe njehere. Te rroni e te gezoni femijet, shendet embaresi gjithmone! Ju perqafoj fort te gjitheve.

  Reply
 10. Ngushellime familjes Ruzi per humbjen e gruas dhe nenes tuaj te dashur: Bardhylit, Lides, Nikes, Bardhes, Ates dhe Bacit, per te cilin ajo kishte shume dobesi. Evgjenia, kunata ime e dashur dhe e vecante ishte e rralle. Ajo me donte sic donte dhe Fecorin, vellane e vetem. Ngushellimet e mija edhe njehere. Te rroni e te gezoni femijet, shendet embaresi gjithmone! Ju perqafoj fort te gjitheve.

  Reply
 11. Zoti i dhëntë xhenetin hallës sime!

  Ju pastë lënë uratën! Asgjë s’jua lehtëson dot humbjen juve të familjes, por bëni durim. Ju përqafoj!

  Reply
 12. Zoti i dhëntë xhenetin hallës sime!

  Ju pastë lënë uratën! Asgjë s’jua lehtëson dot humbjen juve të familjes, por bëni durim. Ju përqafoj!

  Reply
 13. Dearest Mirta I a so sorry. Remember you will always carry your beloved grandma in your heart. She is with you always.
  Aimee’s grandma

  Reply
 14. Dearest Mirta I a so sorry. Remember you will always carry your beloved grandma in your heart. She is with you always.
  Aimee’s grandma

  Reply
 15. Ngushellimet e mia per humbjen e njeriut tuaj te zemres! Ti rrojne niperit, mbesat dhe gjithe familja. Tezja e Madhe do ngelet ne memorjen e familjes time model i njeriut te urte, te dashur dhe mikprites.
  Te prehesh ne paqe!

  Reply
 16. Ngushellimet e mia per humbjen e njeriut tuaj te zemres! Ti rrojne niperit, mbesat dhe gjithe familja. Tezja e Madhe do ngelet ne memorjen e familjes time model i njeriut te urte, te dashur dhe mikprites.
  Te prehesh ne paqe!

  Reply

Leave a Comment